Alicia Giménez Bartlett
Giménez Bartlett, Alicia

Alicia Giménez Bartlett

Španělská autorka Alicia Giménez Bartlett je další spisovatelkou, která se představí v Praze v rámci cyklu literárních besed se současnými spisovatelkami nazvaném "Neuspořádané vyprávění".

Alicia Giménez Bartlett (Almansa, Albacete, 1951) získala doktorát ze španělské literatury na univerzitě v Barceloně, kde žije od roku 1975.

V roce 1981 vydala studii o Gonzalu Torrente Ballesterovi. Její prvotina Exit vychází v roce 1984 a po ní následují další romány Pájaros de oro (1987) a Caídos en el valle (1989). V devadesátých letech vytvořila postavu inspektorky Petry Delicado, která se stane hlavní hrdinkou následujících románů: Ritos de muerte (1996), Días de perros (1997), Mensajeros de la oscuridad (1999), Muertos de papel (2000), Serpientes en el paraíso (2002) a Un barco cargado de arroz (2004).

V roce 1997 získala cenu Femenino Lumen za román Una habitación ajena. Její knihy byly přeloženy do šesti jazyků. Třináctidílný televizní seriál o dobrodružstvích Petry Delicado s Anou Belén v hlavní roli si získal přízeň diváků v Německu, Francii a Itálii.

Další info
http://www.vigata.org
http://www.escritoras.com

Portrét

Zařazení článku:

beletrie zahraniční

Jazyk:

Země:

Diskuze

Vložit nový příspěvek do diskuse