V „1984 dneška“ a mrazivé parodii společnosti Google představuje Dave Eggers vcelku věrohodnou verzi blízké budoucnosti, v níž nástroje komunikačních technologií v režii korporace s názvem Circle plíživě utvářejí novou totalitu.

Ceněný americký spisovatel Dave Eggers byl v českém prostředí dosud až na jednu výjimku opomíjený. Vydání románu z roku 2012 ukazuje, že by české čtenáře mohl zaujmout. Příběh amerického byznysmena čekajícího v saúdské poušti na místního krále v mnohém připomíná Kafkův Zámek. Jen je velmi současný a konkrétní, břitčí a jízlivější.

Když někdo napíše paměti, spíše očekáváme, že se jeho životní cesta nachýlila ke konci a autor se snaží svůj život nějakým způsobem bilancovat. U Srdceryvného díla ohromujícího génia Američana Davida "Davea" Eggerse s takovým přístupem ale neuspějeme, asi proto, že se narodil roku 1970 a umřít se v žádném případě nechystá. Za svůj poměrně krátký život toho zatím stihnul docela dost.

Již samotný název Pocítíte naši rychlost (You Shall Know Our Velocity) naznačuje, o co v ději půjde především. Protagonista a vypravěč Will se po tragické smrti svého kamaráda Jacka domluví se svým přítelem Handem, že za pouhých šest dní absolvují cestu kolem světa.