Komiksový tvrďák Frank Miller se upřímně naštval na islámské teroristy. A své naštvání promítl do nového díla. Kromě této základní emoce však Teror ve jménu víry příliš mnoho dalších kvalit nenabízí.

Společné dílo dvou velikánů současného komiksu má sice velkolepý formát, ale jinak spíše selhává. Komiksová povídka o malém sígrovi, který neustále utíká od rodičů, se vešla na skromných 36 stran a její příběh se točí ve smyčce. Zajímavější než celek jsou některé dílčí motivy.

Téma komiksového románu Sin City se od běžné komiksové produkce výrazně neliší: pochmurná detektivka plná přestřelek a rvaček. Přesto jde o dílo (respektive sérii) mimořádné, s přesahy do literatury i výtvarného umění. Škoda jen, že Miller svůj první příběh o Sin City zaplnil tak nesmírnou brutalitou.

Matt Murdock byl obyčejné, snad jen trochu problémové dítě; než ho srazilo auto vezoucí radioaktivní náklad. Výsledek: doživotní slepota, ale výrazně posilněné ostatní smysly. Jak se z něj stal superhrdina, odhaluje klasický příběh Franka Millera, který si na této postavě udělal jméno.