Vánoční tipy iLiteratury 2010

Vánoční tipy iLiteratury 2010

aktualita beletrie zahraniční

Seznam knih, které by podle recenzentů iLiteratura.cz neměly chybět pod stromečkem.

Vánoce 2010 podle iLiteratury

Oslovili jsme všechny, kdo v posledním roce publikovali na iLiteratura.cz své články, aby navrhli knihy, které mohou doporučit jako pěkný dárek k Vánocům.

Seznam budeme průběžně doplňovat až do 20.12. 

Tipy řadíme abecedně podle názvu knihy, údaje uvádíme v pořadí: autor – titul – nakladatelství – jméno navrhujícího.

 

3 hlasy získala kniha:

  • Olga Tokarczuková: Svůj vůz i pluh veď přes kosti mrtvých, Host – Jan Jeništa, Markéta Pilátová, Bára Gregorová

 

2 hlasy získaly knihy:

  • Witold Gombrowicz: Ferdydurke, Argo – Bára Gregorová, Michaela Plicková
  • Georges Perec: Jak postupovat, chce-li člověk požádat šéfa oddělení o zvýšení platu, Mladá fronta – Jovanka Šotolová, Ondřej Kavalír
  • Yudit KissLéto, kdy otec zemřel, dybbuk – Petr Vaněk, Marta Pató
  • Marie Klimešová: Roky ve dnech, Arbor vitae – Tomáš Glanc, Josef Rauvolf
  • Herta Müllerová: Rozhoupaný dech, Mladá fronta – Denisa Škodová, Marie Voslářová
  • Petr A. Bílek, Blanka Činátlová: Tesilová kavalérie, Pistorius & Olšanská – Tomáš Matras, Jan Lukavec
  • Philip RothVzala jsem si komunistu, Mladá fronta – Milan Valden, Jiří G. Růžička
  • Jan Balabán: Zeptej se táty, Host – Jovanka Šotolová, Markéta Kittlová

 

1 hlas získaly knihy:

  • Francesco Forgione: ’Ndrangheta, Paseka – Petr Nagy
  • Emmanuel Guibert: Alanova válka, Meander – Alena Skálová
  • Orhan Pamuk: Bílá pevnost, Argo – Milan Valden
  • Anna KareninováCéline v Čechách, Revolver Revue – Petr Nagy
  • Ctirad Mašín: Cesta na severozápad, Akademia – Mykola Shatylov
  • Mona Ozoufová: Co prozrazuje román, CDK – Ondřej Kavalír
  • Salman Rushdie: Čarodějka z Florencie, Paseka – Milan Valden
  • Martin C. Putna: Česká katolická literatura 1918–1945, Torst – Jan Lukavec
  • Pavel Kosatík: České snění, Paseka – Jan Lukavec
  • François Furet: Člověk romantismu a jeho svět, Vyšehrad – Ondřej Kavalír
  • Helmut Kajzar, Dorota Maslowska, Michal Walczak, Malgorzata Sikorska-Miszczuk: Čtyři polské hry, Na konári – Eva Stehlíková
  • Vladimir Sorokin: Den opričníka, Pistorius & Olšanská – Denisa Škodová
  • Vladimír Just: Divadlo v totalitním systému, Academia – Eva Stehlíková
  • Flannery O'Connorová: Dobrého člověka těžko hledat, Argo – Pavel Mandys
  • Michael Thomas: Do dna, Odeon - Michaela Plicková
  • Michel Faber: Evangelium ohně, Argo – Richard Klíčník 
  • Louis de Berniéres: Generálova šťastná smrt, BB art – Richard Klíčník
  • Kurt Rudolph: Gnóze. Podstata a dějiny náboženského směru, Vyšehrad – Petr Kitzler
  • Vladislav Merhaut: Grafik Vladimír Boudník, Torst – Petr Vaněk
  • Haličsko-volyňský letopis, Argo – Rita Kindlerová
  • Laurent Binet: HHhH, Argo – Ján Blažovský
  • Gao Xingjian: Hora duše, Academia – Anna Zonová
  • Mikko Rimminen: Igelitkové pivo, Kniha Zlín – Lenka Fárová
  • Homér: Ilias, překlad Vladimír Šrámek, Academia – Petr Kitzler
  • Jak je ve větě člověk: Dopisy Josefa Škvoreckého a Jana Zábrany, Books and Cards – Jan Vaněk jr.
  • Paul Veyne: Jak se píšou dějiny, Pavel Mervart – Petr Kitzler
  • Helena Diesing: Kája Saudek, Arbor Vitae – Pavel Mandys 
  • Karel Škréta (katalog), Národní galerie – Tomáš Glanc
  • Markéta Pilátová: Kiko a tajemství papírového motýla, Meander – Tomáš Matras
  • Jean-Claude Carrière, Umberto Eco: Knih se jen tak nezbavíme, Argo – Ján Blažovský
  • Michael Scott: Kočičí zaklínání, Argo – Alena Skálová
  • Lexikon české literatury, Academia – Tomáš Koblížek
  • Ladislav Michálek: Libní s Bohumilem Hrabalem, Michálek – Tomáš Matras
  • Růžena Grebeníčková: Máchovské studie, Academia – Tomáš Glanc
  • Sarah Watersová: Malý vetřelec, Argo – Jiří G. Růžička
  • Simon Mawer: Mendelův trpaslík, Kniha Zlín – Kateřina Krištůfková
  • Antoine Volodine: Menší andělé, Paseka – Věra Vyhnánková
  • Mika Waltari: Město smutku a radosti, Hejkal – Lenka Fárová
  • Virginia Woolfová: Mezi akty, Euromedia-Odeon – Anna Zonová
  • Tašo Andjelkovski: Mirny, Fra - Michaela Plicková
  • Jurij Andruchovyč, Andrzej Stasiuk: Moje Evropa, Periplum – Marta Pató
  • Ivan Klíma: Moje šílené století II, Academia – Libuše Valentová
  • Mikael Niemi: Muž, který zemřel jako losos, Knižní klub – Kateřina Krištůfková
  • Gary Snyder: Nebezpečí na vrcholcích, Za tratí – Josef Rauvolf
  • Kyril Bonfiglioli: Nemiř na mě tou věcí, Paseka – Jan Vaněk jr.
  • Karel Šiktanc: Nesmír, Karolinum – Milena M. Marešová
  • Iulian Ciocan: Než zemřel Brežněv, Dybbuk – Jarmila Horáková
  • Torgny Lindgren: Norrlandský akvavit, Host – Marie Voslářová
  • Sofi Oksanen: Očista, Odeon – Lenka Fárová
  • Vojtěch Mašek, Máša Bořkovcová, Markéta Hajská: O přibjehi, Lipnik – Jiří G. Růžička
  • Mircea Eliade: Paměti, H+H – Jarmila Horáková
  • Jan Balabán: Povídky, Host – Rita Kindlerová
  • Peter Demetz: Praha ohrožená 1939–1945, politika, kultura, vzpomínky, Mladá fronta – Milena M. Marešová
  • Emil Hakl: Pravidla směšného chování, Argo – Petr Vaněk
  • David Wroblewski: Príbeh Edgara Sawtella, Vydavateľstvo Tatran – Peter F. 'Rius Jílek
  • David Vávra: Překvapivé stavby, Plus – Jan Jeništa
  • Guillermo Cabrera Infante: Přelétavá nymfa, Paseka – Denisa Škodová
  • Annelies Verbeke: Spi!, Kniha Zlín – Kateřina Krištůfková
  • Petru Cimpoesu: Simion Výtažník, Compania – Věra Vyhnánková
  • Pavel Hájek, Petr Štefek: Skladiště vzpomínek, Host – Markéta Kittlová
  • Věra Linhartová: Soustředné kruhy, Torst – Josef Rauvolf
  • Jan Poláček: Spěšný vlak Ch.24.12, Argo – Richard Klíčník
  • Stanislav Motl: Svědek z cely smrti. Češi před soudy třetí říše a poválečné osudy jejich soudců a katů, Rybka Publishers – Mykola Shatylov
  • Philippe Claudel: Šedé duše, Paseka – Jovanka Šotolová
  • Sándor Tar: Šedý holub, Dauphin – Marta Pató
  • Orlando Figes: Šeptem: soukromý život ve Stalinově Rusku, Beta-Dobrovský – Mykola Shatylov
  • Petr Šmalec: Šmalcova abeceda, Baobab – Jan Jeništa
  • Kateřina Macháčková (ed.): Téma Macháček, Nakladatelství XYZ – Jan Vaněk jr.
  • Juli Zeh: Temná energie, Euromedia-Odeon – Markéta Kittlová
  • Fredrik Willem Hermans: Temná komora Damoklova, Host – Pavel Mandys
  • Ťiang Žung: Totem vlka, Rybka Publishers – Petr Nagy
  • Wiesław Myśliwski: Traktát o louskání fazolí, Havran – Jarmila Horáková
  • Jerzy Pilch: U strážnýho anděla, Agite/Fra – Ondřej Zajac
  • Martin Ryšavý: Vrač, Revolver Revue – Bára Gregorová
  • Elfriede Jelinek: Vyvrhelové, Mladá fronta – Marie Voslářová
  • Edgar Dutka: U útulku 5, Prostor – Tomáš Koblížek
  • Vratislav Brabenec: Všude je střed světa, Meander – Tomáš Koblížek
  • Howard Phillips Lovecraft: Vyděděnec a jiné povídky, Dokořán – Ján Blažovský
  • Vyprávění a písně Rusínů z východního Slovenska, SLÚ – Rita Kindlerová
  • Daniela Hodrová: Vyvolávání, Malvern – Anna Zonová
  • Ondřej Macura: Žaltář, Literární salon – Ondřej Zajac
     

 

© iLiteratura.cz

Diskuse

Vložil: Petr, 17.12.2010 12:48
Vánoční tipy iLiteratury 2010
podivuhodný konglomerát.
Vložit nový příspěvek do diskuse
Vaše jméno:
E-mail:
Text příspěvku:
Kontrolní otázka: Kolik je prstů na jedné ruce
Kontrolní otázka slouží k ochraně proti vkládání diskusních příspěvků roboty.

Více k článku

zhlédnuto 5455x

Inzerce
Inzerce